Czy elektryczny autobus może być lekiem na smog?

Jak zdążyliśmy zauważyć, nawet w okresie letnim stacje wskazują umiarkowany poziom zanieczyszczenia powietrza. Czy zaś kilka autobusów może to zmienić? na pewno nie, jednak zawsze można mieć nadzieje że w jakiś cudowny sposób uda się zniwelować ten nieszczęsny smog.

Spółka Ursus startuje do przetargu na 54 autobusy elektryczne dla m.st. Warszawy.

Cyt. słowa – Karol Zarajczyk, prezes Zarządu Ursus

Problem smogu w miastach jest nam szeroko znany. Z tego powodu co zimę obawiamy się o zdrowie nasze i naszych dzieci. Wobec tego nie wolno dać się zwieść projektom hybrydowym, które de facto nie są pojazdami niskoemisyjnymi, ponieważ wciąż produkują szkodliwe substancje. Tylko napędy elektryczne mogą ograniczyć skutki zanieczyszczenia powietrza w stolicy. Dlatego trzymamy kciuki za powodzenie największego postępowania na dostarczenie autobusów elektrycznych w Europie

Ursus także wspomina o swoich innych produktach, między innymi prototyp dostawczego wozu Ursus Elvi będący odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie dla służb pocztowych, komunalnych, hotelarstwa, zaopatrzeniowego oraz spożywczego. Porównując go z konkurencyjnymi i dostępnymi produktami na rynku posiada o 15% większy moment obrotowy niż dotychczas znane nam pojazdy. Wszystko to dzięki zastosowaniu indukcyjnego silnika pięcio-fazowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − six =