Smog, gdzie sprawdzać poziom zanieczyszczenia powietrza

W wszechobecnym internecie można natknąć się na kilka źródeł, z których można pobrać niezbędne informacje dotyczące poziomu smogu.

Jedną z najciekawszych i najprostszych jest aplikacja na androida zwana „Zanieczyszczenie Powietrza” – jest to jedna z wygodniejszych form przedstawienia informacji, warto jest być z nią za pan brat.

Aplikacja:

Dalej możemy wymienić serwisy takie jak:

  • smog.imgw.pldla Krakowa, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy
  • sojp.wios.warszawa.pldedykowany dla Warszawy/Mazowsza, Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska
  • aqicn.orgogólnoświatowa witryna, Nie jest idealna, brakuje jej pewnych lokalizacji
  • lightpollutionmap.infomiędzynarodowy serwis, przedstawia ogólne wyniki

Czy warto z tego typu aplikacji korzystać? Uznam to za pytanie retoryczne, każdemu z nas powinno zależeć na dobrym samopoczuciu i zdrowiu. Te aplikacje oraz witryny powinny nawet w niewielkim stopniu uchronić nas przed niebezpieczeństwem, które na nas czyha w powietrzu. Z biegiem lat robimy się coraz bardziej świadomi, tego co nam zagraża i jak przed tym się uchronić. Nie pozostawajmy więc obojętni i przygotujmy się na ew. konfrontacje ze smogiem.

3 Replies to “Smog, gdzie sprawdzać poziom zanieczyszczenia powietrza”

  1. Anna

    Z całego serca polecam https://map.airly.eu/pl/. Airly ma świetną mapę zanieczyszczeń powietrza (działa także ich aplikacja na androida!), a dane pochodzą z ich sensorów. Mierzą przede wszystkim PM2.5 oraz PM10. Dodatkowo na tej platformie dostępna jest prognoza zanieczyszczeń – niezły bajer! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *