Z początkiem marca ruszyła budowa Południowej Obwodnicy Miasta(POW) – jak dotąd największej inwestycji drogowej na Ursynowie. Przedstawiciele komitetu Nasz Ursynów donoszą, iż Burmistrz nie zgadza się na budowę filtrów powietrza. Żeby tego było mało to w pobliżu tunelu nie zostanie zainstalowana żadna stacja pomiaru powietrza.

Mieszkańcy obawiają się iż taki stan rzeczy negatywnie wpłynie na ich samopoczucie oraz zdrowie. Brak filtrów może przyczynić się do wzrostu stężenia smogu w pobliżu zabudowań, placów zabaw oraz miejsc pracy.

Sam tunel będzie miał ok 2300 metrów i dziennie szacuje się iż będzie poruszać się w nim 120 tys. pojazdów. Co nie jest na pewno małą sumą, jednakże są to tylko szacunkowe wyliczenia.

Najciekawszy wydaje się fakt iż trasa będzie przebiegać przez Wilanów, będący przypuszczalnie najniebezpieczniejszą dzielnicą, biorąc pod uwagę problem smogu, o którym już to pisaliśmy w poprzednich artykułach.

Portal Nasz Ursynów jako inicjatywę wystosował petycje w sprawie instalacji ów filtrów, do której to warto zajrzeć i oddać swój podpis. Wiadomo że lepiej mieć dodatkowe zabezpieczenie niż go wcale nie mieć. Więcej informacji możemy uzyskać pod bezpośrednim linkiem do petycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen − 1 =