Smog a nowoczesne meble – czy to możliwe?

W zeszłym roku gdy powstawała i szerzyła się świadomość zanieczyszczenia powietrza poznaliśmy świetnych ludzi oraz firmy jednogłośnie strojące za poprawą jakości powietrza w naszej stolicy. Mówią że “smog w warszawie to problem” a sami właściciele rezygnują z samochodów oraz motocykli, które uwielbiają, na rzecz wszystkich mieszkańców oraz zdrowia swoich dzieci. W tym artykule mowa o firmie D2design – właścicieli takich sklepów internetowych jak dkwadrat, dobrydesign oraz designtaniej, który jest traktowany jako outlet meblowy.

Mówią o sobie że są największym importerem designu a nowoczesne meble, którymi dysponują są zarazem drogie jak i solidne. Postanowiliśmy zadać im kilka pytań dotyczących ich funkcjonowania oraz edukacyjnie by opowiedzieli o branży meblarskiej.

Co wpływa na cenę waszych produktów?

D2design – Na cenę produktów wpływ ma przede wszystkim umiejętność negocjacji oraz znalezienia odpowiedniego i odpowiedzialnego partnera, w tym przypadku fabryki oraz ustalenia jakości wykonywanych produktów. Działamy tak samo jak IKEA, nie mamy własnych fabryk, zaś dysponujemy swoimi “zaleceniami” i kontrolujemy jakość przebieganych prac na taśmach produkcyjnych i zakładach.

Czy jakość ma znaczący wpływ na produkt końcowy?

D2design – Tak, dla przykładu proszę kupić w jednym z popularnych marketów stolik wykonany z tektury i pokryty laminatem, następnie porównać go z tym wykonanym z litego drewna, nawet sosnowego. Cena będzie znacząca jednak komfort oraz wytrzymałość danego produktu wręcz nieproporcjonalna, tak się może wydawać tylko na początku ponieważ brakuje nam zmysłu inwestowania długofalowego. Większość ludzi oczekuje efektów tu i teraz, jednak jak to zwykle bywa z inwestycjami, trzeba odczekać aż koszta się zwrócą i zaczną przynosić dochód. Ten sam model można odnieść także do mebli. Bez znaczenia czy meble są plastikowe, metalowe czy chociażby drewniane. Uzyskuje się różne mieszanki, stopy bądź imitacje drewna. W naszej karierze mieliśmy wiele przypadków w których ktoś wypowiadał się negatywnie na temat podobnych mebli pozyskanych od konkurencji, posiadających wady zupełnie niespotykane w naszych bliźniaczych produktach, np. pękające lub zbyt elastyczne oparcia, nogi lub farbująca tapicerka… takich przykładów można wymieniać na pęczki.

Czemu nowoczesne meble?

D2design – Jak każdy, staraliśmy się znaleźć niszę w której mogliśmy się odnaleźć, aż w końcu nam się udało. Uwielbiamy zmiany i możliwość dostarczania nowych rozwiązań. Prężnie współpracujemy z projektantami wnętrz, architektami oraz naszymi partnerami biznesowymi. Mamy bardzo dogodne warunki dzięki czemu wraz z nimi możemy propagować nowoczesne meble na polskim rynku, który cały czas rozwija swoje skrzydła. Posiadając własny magazyn oraz systemy informatyczne umożliwiamy mniejszym sklepom korzystania z opcji “dropshiping”.

Czym jest wspomniany dropshiping?

D2design – Już tłumaczę, dropshiping jest to model sprzedaży w którym sklep z nami współpracujący nie ma obowiązku posiadania magazynu, wszystko jest przetrzymywane u nas, dopiero w momencie gdy ktoś dokona u niego zakupu, do naszego systemu dochodzi informacja o dokonanym zamówieniu, my je realizujemy a właściciel rozlicza się z nami w zależności od wcześniej ustalonej kwoty hurtowej danego towaru. Wszystko jest proste i bardzo klarowne.

Co was wyróżnia spośród większości sklepów internetowych?

D2design – Jak widać stawiamy także na sprzedaż stacjonarną. Posiadamy showroom meblowy w Warszawie, znajdujący się na ul. Grochowska 306/308 Jest to dzielnica Praga Południe, nieopodal fabryki Wedel. Nasze podejście także jest godne pochwały bo podchodzimy do każdego klienta indywidualnie i ze szczególną troską. Rozumiemy że niekiedy koncepcja może się zmienić a klient chce wymieć towar na coś zupełnie innego w innej cenie, nie robimy ku temu żadnych problemów, mimo iż większość sklepów dwojako do tego podchodzi. Staramy się mieć w sobie sporo empatii, ponieważ zdajemy sobie sprawę że każdy z nas był bądź będzie niegdyś w podobnej sytuacji.

Nigdy u was nie byłem, co można ciekawego zobaczyć na miejscu?

D2design – Jeśli u nas nic nic ciekawego nie znajdziesz, to nic straconego, w pobliżu znajduje się Muzeum neonów, Muzeum Czar PRL , Jeziorko Kamionkowskie(potocznie zwane Kamionek) lub trochę dalej Park Skaryszewski, którym można wyjść na Stadion Narodowy. Polecam szczególnie spacer na tyłach fabryki Wedla, z którego wydobywa się piękny zapach czekolady. U nas zaś można co najwyżej czegoś się napić, usiąść, “jednym słowy” organoleptycznie i wizualnie “zgwałcić” swoją wyobraźnie.

Kończąc naszą rozmowę, co uważasz na temat smogu?

D2design – Wspólnie uważamy że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Jako rodzic oraz zatroskany obywatel mam prawo do tego by móc spokojnie oddychać. Powinniśmy brać przykład z miast będących w podobnych tarapatach ale jak widać u nas wszystko zamiata się pod dywan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen − 3 =