Dziś postanowiliśmy odpowiedzieć pytanie o tym jak się zabezpieczyć przed smogiem – czy to aż tak dziecinnie proste? Wydawało by się że tak ale większość ludzi się do tego nie stosuje. Przede wszystkim należy zwalczać wszystko co może wpływać na jego powstawanie, jeśli masz piec i nadal palisz kiepskim węglem opałowym przestań, przestań też palić różnego rodzaju śmieci(na ogół mamy na myśli butelki/plastiki).

Przechodząc do głównej kwestii, jak się zabezpieczyć przed smogiem:

  1. Maska – jedna z najprostszych i skuteczniejszych metod filtrowania wdychanego powietrza do naszego organizmu.
  2. Auto – wbrew pozorom auto jest jednym z bezpieczniejszych środków lokomocji, którym warto się poruszać, wewnątrz znajdują się filtry, które niejako filtrują powietrze w naszej kabinie.
  3. Przebywaj w pomieszczeniach zamkniętych – podczas alarmu bądź nadmiernego stężenie jakichkolwiek szkodliwych substancji w powietrzu unikaj długich spacerów i nadmiernego wietrzenia pomieszczeń.
  4. Filtry powietrza – przydatnym urządzeniem w naszym domu może być filtr powietrza, najlepiej z filtrem typu “Hepa”, który doskonale powinien zdać swój egzamin.

Oto cztery z kilku propozycji na zabezpieczenie się przed niechcianym sąsiadem jakim jest Smog. Mamy nadzieje że dzięki przedstawionym propozycją już wiecie jak się zabezpieczyć przed smogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 2 =